flag Судова влада України

Посадові обов’язки

ЯСИНУВАТСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                          

                                                          ЗАТВЕРДЖЕНО:

                                                          Керівник апарату Ясинуватського

                                                          міськрайонного суду Донецької області

                                                                      

                                                          _____________________Н.О.Ходорич

                                                          «____»________________ 2011 року

 

 

Посадові обов’язки

заступника керівника апарату суду

 

1. Загальні положення

1.1. Посадова інструкція заступника керівника апарату місцевого суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду заступника керівника апарату суду (далі — заступник керівника апарату).

1.2. Заступник керівника апарату є посадовою особою апарату місцевого суду (далі—суд), правовий статус якої визначається Законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

1.3.  Заступника керівника апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади начальник територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області за поданням голови суду з  дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

1.4. На посаду заступника керівника апарату призначається особа, яка має повну вищу юридичну освіту (за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра), стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 5 років.

1.5. Заступник керівника апарату безпосередньо підпорядковується керівникові апарату суду.

1.6.Заступник керівника апарату виконує обов’язки керівника апарату суду у разі його відсутності.

1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу» та іншими законами, нормативно-правовими актами України, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, правилами внутрішнього розпорядку роботи суду, правилами поведінки працівника суду та цією посадовою інструкцією.

 

2. Завдання та обов'язки

2.1. Проводить узагальнення роботи суду з розгляду судових справ (узагальнення судової практики), здійснює підготовку статистичних даних та узагальнень суду про кількість та стан розгляду судових справ усіх категорій.

2.2. Готує дані судової статистики та інші матеріали для розгляду на оперативних нарадах та зборах суддів.

2.3. Проводить роботу з вивчення руху справ, які знаходяться в провадженні суддів (колегії суддів).

2.4. Проводить роботу з підготовки службових нарад працівників суду, веде протоколи цих нарад.

2.5. Веде збір і узагальнення пропозицій до проектів планів роботи суду та готує відповідні проекти планів.

2.6. Здійснює контроль за виконанням планів роботи суду та планів підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату суду, доповідає керівникові апарату про хід їх виконання.

2.7. Організовує прийом громадян головою суду, здійснює попередній розгляд звернень громадян щодо діяльності суду.

2.8. Надає методичну допомогу працівникам суду з питань оформлення виконання рішень суду на території інших держав, оформлення та виконання доручень судів іноземних держав відповідно до Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних і кримінальних справ та інших міжнародно-правових договорів України про правову допомогу, ратифікованих Верховною Радою України.

2.9. Координує роботу секретарів судового засідання, помічників суддів, надає їм методичну та практичну допомогу в організації судового процесу. 

2.10. Уживає заходів щодо забезпечення своєчасного щорічного подання суддями і працівниками апарату суду декларації про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан державних службовців щодо себе та членів своєї сім’ї, узагальнює інформацію та надсилає її у відповідні органи.   

2.11. Готує матеріали для призначення на посаду судді безстроково та на адміністративні посади.

2.12. Веде облік виходу працівників апарату суду на роботу та табель використовування робочого часу.

2.13. За дорученням голови суду забезпечує взаємодію з правоохоронними та іншими державними органами, громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань здійснення правосуддя та готує відповідні матеріали.

2.14. Вивчає повідомлення засобів масової інформації, готує пропозиції щодо необхідності реагування відповідно до чинного законодавства.

2.15. Виконує інші розпорядження голови суду та керівника апарату суду.  

 

3. Права

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

3.2. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3.  Витребовувати за погодженням з головою суду або керівником апарату та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов'язків.

3.4. Вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи суду, із забезпечення діяльності помічників суддів та секретарів судових засідань.

3.5. Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх службових обов'язків та завдань від працівників апарату суду.

3.6. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4. Відповідальність

4.1. Заступник керівника апарату суду відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про державну службу» несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов'язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.