flag Судова влада України

Посадові обов'язки

                                                          ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                           Керівник апарату Ясинуватського

                                                           міськрайонного суду Донецької області

                                                            ____________________ Н.О.Ходорич

                                                           «____»_________________  2012 року

 

 

 

           Посадові обов’язки старшого судового розпорядника

1.     Загальні положення

 

1.1. Посадова інструкція старшого судового розпорядника місцевого  суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальності особи, яка займає посаду старшого судового розпорядника місцевого загального суду (далі —  старший судовий розпорядник).

1.2.  Старший судовий розпорядник є посадовою особою апарату місцевого  суду (далі      суд), статус якої визначається законами України "Про державну службу" та про «Про судоустрій і статус суддів».

1.3. Старший судовий розпорядник призначається на посаду та звільняється з посади  наказом   керівника апарату   суду  з  дотриманням  вимог трудового  законодавства  та законодавства про державну  службу України.

1.4.  На посаду старшого судового розпорядника призначаються особи,  які мають     вищу    освіту      з    освітньо-кваліфікаційним   рівнем    не нижче  бакалавра.

1.5.Старший судовий розпорядник підпорядковується голові та керівнику апарату суду.

1.6.Старшому  судовому  розпоряднику   безпосередньо  підпорядкований  судовий розпорядник.

1.7. У своїй роботі старший судовий розпорядник   керується Конституцією України,   законами  України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу" та іншими законами, нормативно-правовими актами України, Положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, правилами та інструкціями з питань діяльності служби судових розпорядників, правилами внутрішнього розпорядку роботи суду, правилами поведінки працівника суду та цією посадовою інструкцією.

 

                                              2.Основні завдання

 

2.1  Старший судовий розпорядник забезпечує:

       - додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил;

       - виконання учасниками судового процесу та іншими особами, які перебувають в залі судового засідання, розпоряджень головуючого в судовому засіданні.

2.2 Організовує роботу, вносить пропозиції голові суду, керівнику апарату суду щодо поліпшення умов, удосконалення форм і методів роботи судових розпорядників, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду.

 

                                              3.Права та обов’язки

 

 3.1 Старший судовий розпорядник має право:

        - користуватися правами і  свободами, передбаченими  Конституцією України, законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.

       - на соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

       - за дорученням головуючого робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, в разі порушення ними встановлених правил або невиконання розпоряджень головуючого в судовому засіданні, вимагати від таких осіб додержання порядку та вживати відповідних заходів щодо усунення порушень;

        - звертатись до працівників правоохоронних органів у випадках порушень громадського порядку у приміщенні суду та з метою затримання осіб, які чинять протиправні дії;

        - видаляти з приміщення суду та зали судового засідання за розпорядженням голови суду, або головуючого судді осіб, які відмовляються виконувати їх законні вимоги, проявляють неповагу до суду, порушують громадський порядок у приміщенні суду та процесуальний порядок здійснення судочинства тощо;

       - складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 Кодексу  України про адміністративні правопорушення.

 

3.2 Зобовязаний:

        - забезпечувати додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, забезпечувати виконання учасниками судового процесу та особами, які присутні в залі судового засідання, розпоряджень судді або головуючого судді, а в разі необхідності -  взаємодію зі спеціальними підрозділами органів Міністерства внутрішніх справ України, іншими правоохоронними органами з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку.

        - забезпечувати належний стан залу судового засідання, підготовку його до слухання справи і доповідати про готовність головуючому;

       - визначати з урахуванням кількості місць конкретні місця розміщення та можливу кількість осіб, які можуть бути присутні в залі судового засідання;

       - забезпечувати дотримання вимог процесуального законодавства з метою обмеження спілкування свідків, які вже були допитані судом, із тими свідками, яких суд ще не допитав;

       - забезпечувати виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживати заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб;

       - забезпечувати координацію діяльності щодо доставки в судове засідання підсудних, які тримаються під вартою;

       - виконувати інші розпорядження головуючого, голови суду, керівника апарату суду щодо забезпечення належних умов для проведення судового засідання та роботи служби судових розпорядників,

       - при виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівників суду та організовує виклик спеціальних служб.

       -  отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

       -  брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

                                          4. Відповідальність

 

4.1.Старший  судовий розпорядник відповідно до Кодексу законів про працю України, Закону України "Про державну службу" несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних з прийняттям на державну службу та її проходження.